Bebek-Çocuk

Doğacak Bebek için Alınması Gerekenler

Doğacak Bebek için Alınması Gerekenler

Anne adayları için Doğacak Bebek için Alınması Gerekenler  yazısı hazırlayarak annelere yardımcı olmak istedik. Hamileliğin 5. ve 6. ayından sonra doğacak olan bebeğiniz için alış veriş yapılmaya başlanmalıdır. Alış veriş yapmadan önce bebeğiniz için ihtiyaçlar iyi tespit edilmeli ve gereksiz alışverişten kaçınılmalıdır. Mağazalarda bulunan vitrinlerdeki ürünlerin albenisine kapılmamalı ve başka masrafların olacağı unutulmamalıdır.

Bebek kıyafetleri; rahat yıkanabilen, kolay giydirilip çıkarılan ve %100 pamuklu kıyafetlerden olmalıdır.Bebeğiniz ilk dönemlerde çok hızlı büyüyeceğinden çok küçük giysiler almamak gerekir. 6. ve 9. aylar arasına uygun giysiler tercih edilebilir. Elbisenin paçasını ve kolunu kıvırmanın bebeğe bir zararı olmaz. Özellikle kıyafet alınırken mevsim göz önünde bulundurulmalıdır. Kışın kalın kıyafetler, yazın ise ince kıyafetler alınmalıdır.

Doğacak Bebek için Alınması Gerekenler ;

-Çoraplar : Bebeğin ayağını sıkmayacak şekilde almalı, aynı zamanda ayaktan düşecek kadar bol olmamalı. Çorap bebeğin ayak ısısı için önemlidir.Tulum vb. şeyler giyse dahi çorap giydirmek gerekir.

-Fanila : Tercih edildiği mevsim kıştır. Yakası geniş olmalıdır. Özellikle omuz bölgesinde çıt çıt olanlar tercih edilmelidir.

-Tulum : Hem patikli, hemde patiksiz olanları vardır.Tercihen patiksiz olanlar daha uzun süre giyilir. Önü çıtçıtlı olmalıdır.

-Yelek : Kullanışı kolay bir kıyafettir. Bebek üşüdüğünde hemen giydirilmesi kolaydır. Özellikle yeni uyanan bebekler için kullanışlıdır.

-Patikler  : Bebeğin ayak ısısı için önemlidir. Ayakları çok sıkmamalıdır.

-Atlet : Tercihen yazın kullanılır.

-Zıbın : Özellikle bebek küçükken tercih edilir. Önü açıktır. Giydirilmesi kolaydır.

-Başlık : Kışın bebeğin başını soğuktan, yazın ise güneşten korur. Mevsimine göre alınmalıdır.

-Bunlar dışında altını değiştirmek için minder temin edilebilir. Bu iş için satılan naylonlu bir kullanımlık örtülerde alınabilir.

-Mevsimine göre kalın ve ince battaniye alınmalı.

-Bebek karyolası ve bebek yatağı alınmalı.

-Banyo malzemeleri : 1 adet bebek şampuanı, 1 adet bebek sabunu, Banyo küveti ve en az 3 adet pamuksu havlu alınmalı.

-Bebek kangurusu : Küçük bebekler için uygundur. Özellikle dışarı çıkarmak için tercih edilir.

-Arabanız var ise araba koltuğu alınmalıdır.

-Çanta : Bebek eşyalarını koymak için tercih edilmelidir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir