Doğal Tedavi

Maydanoz Suyunun Faydaları

Maydanoz Suyunun Faydaları

Cildin onarımı ve tazeliği için maydanoz çok yararlı bir bitkidir. Maydanozda C vitamini bulunduğunda, ciltte oluşan ince çizgilerin, kırışıklıkların ve ciltteki izlerin onarılmasında ve azaltılmasında çok etkisi vardır.

Cildin hücre yenilenmesi ve onarımını için Maydanoz tüketmek sizlere çok fayda sağlamaktadır.

Maydanoz suyunun cilt ve cilt yüzeyine faydası oldukça önemlidir. Maydanoz suyundan kür yaparak içebileceğimiz gibi, sabahları cildimize maydanoz suyunu maske yaparak 15-20 dakika yıkamadan bekletebiliriz.

Maydanoz Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir.

Maydanoz Suyunun Cilde Faydaları

Cilt bakımı ve tamiri için maydanozda gereken beta karoten ve A vitamini bulunmaktadır. Cildin elastikiyet özelliği artırarak, ciltteki oluşan yara iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.
Maydanoz suyu, aynı zamanda gözün altında oluşan morlukların giderilmesinde etkilidir. Maydanoz suyu göz çevresini aydınlatmak ve gözün etrafında oluşan şişliği azaltmak için kullanılabilir. Maydanoz suyu içerisinde yüksek miktarda Klorofil ve K vitamini bulunmaktadır. Maydanoz suyuna yaklaşık 1 yemek kaşığı kadar yoğurt ekleyin, daha sonra iyice karıştırarak göz çevresine uygulayabilirsiniz. Ya da bir parça pamuk yardımıyla maydanoz suyu ile ıslatıp, haftada 2 kez göz çevresine uygulayabilirsiniz.
Maydanoz suyu cilt enfeksiyonlarını tedavi etmekte, akne ve sivilcede cildi etkili bir şekilde dezenfekte edebilmektedir. Maydanoz suyun içerisinde. anti-mantar ve antibakteriyel özellikler bulunmaktadır. Maydanoz suyu içerisine zeytinyağı yağı ekleyerek cildinize uygulayıp 30 dakika sonra su ile durulayıp temizleyebilirsiniz. Cildinizi bu şekilde sağlıklı ve temiz bir hale getirebilirsiniz.

Aynı zamanda maydanoz suyu içerisinde bulunan çinko, cilt yenilenmesini sağlar ve ciltteki kızarıkları azaltarak sivilceleri yok etmeye yardımcı olur.
Sivilceleri önlemek için, evde hazırlayabileceğiniz maydanoz suyu maskesi kürünü uygulayabilirsiniz. Bu kür
maydanoz suyu
nun içine 3 çay kaşığı bal ekleyin ve daha sonra güzelce karıştırın. Yüzünüze 15 dakika kalacak şekilde uygulayın ve su ile durulayın. Sivilcesiz ve güzel bir cilt için bu maskeyi haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.
Maydanoz suyu maskesi ciltteki PH değerini dengeler ve yağlı ciltlere oldukça iyi gelmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir