Doğal Tedavi

Çam Kozalağı

Çam Kozalağı Suyu Faydaları

Çam kozalağı suyu faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız. Çam kozalağı faydaları çok az kişi tarafından bilinmektedir. Oysaki çam kozalağından yalnız süs için değil, sağlığınız için de yararlarından faydalanabilirsiniz.

Kendi evinizde çam kozalağı suyu elde edip çeşitli hastalıklardan kurtulabilmeniz mümkündür. İşte sizlere çam kozalağı suyu faydaları ve yapılışı…

 

Tüm kış boyunca gribi engelliyor!

Günümüzde birçok uzman tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, çam kozalağının işlenmesi veya yağının çıkartılması sonucunda tüketilmesi halinde tüm kış boyunca hastalıklardan koruduğunu ve koruyucu özelliğini ortaya çıkarmıştır.

Çam kozalağı suyu içerisinde nadir bulunan özel bileşenlere sahip olup bağışıklığı arttırıcı etkileri vardır.

 

Bronşit ve astımda şifa kaynağı

Çam kozalağı suyu solunum yolları rahatsızlıklarında ve hastalıklarında şifa sağlamaktadır. Bronşit, öksürme ve balgam gibi hastalıkların tedavisinde kesin şifa kaynağı olduğu belirtiliyor.

 

Akciğerleri temizliyor!

Çam kozalağının diğer bir şifası ise akciğerlerin temizlenmesine yardımcı oluyor. Vücudumuzun ihtiyacı olan gerekli mineralleri karşılamaktadır. Bu da akciğer rahatsızlıklarına neden olan sigara ve kötü hava atmosferinin kalıcı zararlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olarak fayda sağlamaktadır.

 

çam kozalağı suyu

Çam Kozalağı Suyu Yapılışı

Çam kozalağı suyu yapılışı; 5 adet çam kozalağı doğranır. Daha sonra temiz bir kaba ya da geniş hacimli bir su dolu tencereye konur. Yaklaşık olarak 24 saate yakın bir süre bekletildikten sonra yarım saat boyunca kaynatılmalıdır.
Kaynadıktan sonra hazır olan çam kozalağı suyu, bal veya şekerle tatlandırıcı uygulanmalıdır. Daha sonrasında rahatlıkla günde bir çay bardağı adedince tüketebilirsiniz. Çam kozalağı suyu faydalarını en kısa sürede göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir