Doğal Tedavi

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Elma sirkesinin cilde faydaları

Yüzünüz için elma sirkesinin cilde faydalarını duyunca şaşıracaksınız…

1- Yaşlılık lekelerini önler ve azaltır.

Her sabah elma sirkesi ve su karışımıyla suratınızı yıkayın. Yaşlılık lekelerinin azalmasını veya çıkmasını önlemek istiyorsanız bunu sürekli deneyin.

Elma sirkesinin cilde faydaları nedeni içerisinde bulunan alfa hidroksi asitleri suratınızın derin noktalarına nüfuz ederek, cilt altındaki sağlıklı tabakayı ön plana çıkarır ve lekeleri önler ve azaltır.

Alfa hidroksi asitleri piyasada bulunan pahalı kozmetik ürünlerinde kullanılıyor. Fakat kozmetiğe fazla para vermek istemiyorsanız elma sirkesi kullanabilirsiniz.

2- Sivilce ve benzeri lekeleri yok etmeye yardımcı olur.

Elma sirkesi yapım esnasında açığa malik asit çıkar. Bu sebeple elma sirkesi sivilceler ve inatçı lekelere çok etkisi vardır.

elma sirkesinin faydaları

Yapılan araştırmalar sonucunda malik asidin bakterileri ve virüsleri yok ettiği kanıtlanmıştır.

3- Yağlı ciltten kurtulmanın yolu elma sirkesi.

Amerikalı ünlü dermatolog Dr. Karen Hammerman, su karışımlı elma sirkesiyle suratınızı haftada birkaç kez yıkar iseniz, yağlı ciltlerden kurtulacağınızı ve cildiniz kurumayacağını da ifade etmektedir.

Cildinizin yağlanmasının asıl sebebi olan sebum isimli salgının elma sirkesi ile cildinizin dengelenmesini sağlamaktadır.

4- Kırışıklıklara Karşı.

Uzmanlar elma sirkesinin kırışıkları önlediğini ifade etmektedir. Su karışımlı elma sirkesi ile suratınızı yıkadığınızda, uzun vadede kırışıklıklarınızın olmadığını göreceksiniz.

Bazı uzmanlar ise suratınızı yıkamak yerine elma sirkesi içmenin de faydalı olduğunu söylüyor. Bu yöntemi de deneyebilirsiniz. Fakat tadı açısından elma sirkesini su ile karıştırmayı unutmayın.

5- Toksinlerden kurtulun.

Elma sirkesinin cilde faydaları yapılan araştırmalar sonucunda suratınızı su karışımlı elma sirkesi ile yıkadığınızda, suratınızdaki toksinleri temizlediği ve suratınız parlaklık kazandığı açıklandı.

Unutulmamalı ki elma sirkesi asla tek başına suratınıza sürmemelisiniz. Bu nedenle her zaman suyla karıştırarak kullanmalısınız.

Su karıştırma olayını deneme yanılma yöntemiyle öğrenebilirsiniz. Ancak genellikle çok az miktarda elma sirkesi kullanılır. Suratınıza uygulamadan önce eliniz ile yaptığınız karışımı test etmekte fayda var. Çünkü bazı kişilerin elma sirkesine karşı hassasiyeti olabilir. Bu yüzden dikkatli kullanın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir