Doğal Tedavi

Mandalı Kulağınızdaki Farklı Bölgelerde Bekletin

Alternatif Tedavi : Mandalı Kulağınızdaki Farklı Bölgelerde Bekletin 

Bir yeriniz ağrıdığınızda kendinizi iyi hissetmezsiniz ve ne yapacağınızı düşünürsünüz? Size göre ağrı kesici tek çözüm mü? Bende eskiden sizi gibi düşünüyordum.

Fakat günümüzde de ağrılar için alternatif tedavi yöntemleri bulunmaktadır.  Bu yöntemin işe yaramasındaki asıl sebep kulaklardan geçen sinirlerin vücudun sinir merkezine kadar gitmesinden kaynaklanıyor.

Vücudunuzun çeşitli bölgelerindeki ağrıları geçirmek için kulağınızdaki altı farklı nokta ile mümkün. Bu alternatif tedavi yöntemi çok basit ve tek yapmanız gereken önce ağrınızın nerede olduğunu tespit etmektir. Daha sonra kulaktaki belirli noktalara baskı uygulamaktır. Bu bölgelere alternatif tedavi uygulayın.

1- Sırt ve Omuz İçin: Kendi kulağınızın en üstündeki noktaya baskı uygulamak, sırt ve omuz ağrılarının tedavisinde kullanılıyor. Bu bölgeye bir dakikalığına mandal sıkıştırın. Daha sonra omuzlarınızdaki ağrının azaldığını ve stresin yok olduğunu kısa süre içinde göreceksiniz.

Alternatif Tedavi

2- Organlarınız için: Mandalı bir dakikalığına 2. bölgede bekleterek iç organlarınızda bir ağrıma hissediyorsanız ağrının azaldığını hissedeceksiniz. Eğer ağrınız çok fazlaysa hemen doktora görünün.

Alternatif Tedavi

3- Eklem Ağrıları İçin:  3. Bölgeye baskı uyguladığınızda eklem ağrılarına iyi geliyor. Bu bölgeye mandal uygulayarak veya parmağınıza baskı uygulayarak eklem ağrılarınızdan kurtulabilmeniz mümkün.

Alternatif Tedavi Yöntemleri

4- Sinüs ve Boğazlar İçin: 4. Bölge ise sinüs ve boğazla bağlantılı. Eğer üşüttüyseniz ve sinüzitiniz baş gösterdiyse bu bölgeye mandalla baskı uygulayabilirsiniz.

Alternatif Tedavi Yöntemleri

5- Sindirim İçin: 5. bölge ise sindirimle yakından alakalı. Mideniz ağrıyorsa 5. bölgeye mandal sıkıştırabilirsiniz. Eğer mideniz bulanıyorsa da aynı yöntemi deneyebilirsiniz.

Alternatif Tedavi Yöntemleri

6- Başınız ve Kalp İçin: 6. Bölge yani kulağınızın en alt bölgesi ise vücudun en önemli bölgeleri olan kalp ve başla bağlantılı. Baş ağrısı için bu bölgeye baskı uygulayabilirsiniz.

Alternatif Tedavi Yöntemleri

Alternatif tedavi olan bu yöntemi uygulayıp ta, eğer ağrınız devam ediyor ve çok fazlaysa hemen doktora görünün…

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir